Stravování kolem nás

Naše ubytovaní neposkytuje stravovaní a z toho důvodu jsem si dovolila pro vás vypracovat malé rady, kde se můžete kolem nás najíst.

DOPORUČENÉ RESTAURACE A BUFETY

Při cestě  k nám je výborná restaurace 🍎🍏🍓  v Jablonci nad Nisou : https://www.hotelnabaste.cz/, přibližně 30 min. od Desné

Ze zkušenosti, vím, že děti se chtějí u nás hrát a nikdo nikam nechce jít do restaurace. Doporučuji si předem objednat jídlo z firmy z Krkonoš (https://www.expresmenu.com/e-shop/), jídlo je tepelně upravené, jen si to ohřejete. Žádná chemie, mají jídlo speciálních v sáčcích, vakuové balení.

DESNÁ
Na pivečko si můžete dojít přes řeku v penzionu Nuselská www.penzionnuselska.cz nebo do penzionu u Můstku (u skokanského můstku v Desné), pán pouze točí do džbánku pro neubytované hosty (11° Bernard.), zazvoňte na zvonek, tel. +420 777 666 273. Bohužel nevaří..

Marcel Vlček – www.stravovani-catering.cz , možnost rozvozu jídla za 5,- Kč přímo k apartmánům. Jídlo se zaváži zatavené v jednorázových obalech, jídelní lístek naleznete na jeho webových stránkách.
Jídlo můžete objednávat od pondělí do pátku na tel: 736 754 621, nebo můžete navštívit provozovnu veřejného stravování pana Vlčka v Desné. Pan Vlček dále zajistí pro vaši rodinnou či firemní akci veškerého občerstvení po domluvě. Jeho jídlo mohu jen doporučit! Pokud chcete borůvkové knedlíky, je potřeba si je objednat 2 dny předem, dělá je vždy čerstvé.

Nedaleko našeho ubytovaní je ski areál Detoa, zde je tylové bistro STODOLA, vždy je k snědku domácí polévka a něco sladkého (knedlíky, lívance, koláč) Bufet s vnitřním sezením je otevřený od 1.12 do 31.10. od 10.00-17.00 hod. Pokud máte zájem, jídlo si můžete koupit sebou. Více info. na jejich Fb stránkách stodola

Milovníci běžek a procházek ocení útulnou KROMEROVOU boudu přímo u Protržené přehrady. Taky vaří také moc chutně.

TANVALD
Hotel Grand – vaří dobře, také o víkendu, je z čeho vybírat, rozvoz až k nám
Miro Kebab – kebab, bez rozvozu
Ledo – cukrárna – kavárna-pizzerie (domácí výroba zákusku a hlavně dobrá pizza), tel. 608 773 577
Tenis Club Tanvald – možný rozvoz tel. 777 587 477, https://www.pensiontenis.cz/
www.pizzerieplavy.cz
Bufet Kamélie – vaří dobře, nejlepší chlebíčky, grilované kuřata, Husova 595, Tanvald, 468 41

Doporučujeme PEKAŘSTVÍ Mašek na Smržovce (prosklená budova) nebo v Tanvaldu. Jejich pečivo chutná výborně! Mají tam i mléčné výrobky, nebo sekanou do housky, či zavařený guláš

ALBRECHTICE:

Na Tanvaldském špičáku: rozhledna s restaurací, vaří dobře.

Detoa: bufet ,výborná polévka

Po schodech na Mariánskou horu cca 2,5 km je penzion u Kapličky.

Pension Berounka – naproti je Mariánská hora.

Pension Albrecht

Cukrárna U Voborníků

KOŘENOV:

Restaurace U Čápa – Příchovice, doporučujeme udělat si rezervaci, je tam venkovní hřiště pro děti

U Zvonku

Na Vyhlídce (vaří majitel a dobře)

VÝLET NA HORU JIZERU :

Doporučuji se najíst v Chatě na Souši, vaří tam majitel a vaří dobře

VÝLET NA JIZERKU:

Dobře vaří v restauracích Panský dům a Pyramida

Cestou domů doporučujeme zastavit se v pizzerii PIETRO na Malé Skále, nebo si můžete jídlo objednat a vyzvednout. Z Desné je to 25 min. a opravdu se najíte výborně. Je z čeho vybírat.

Další typ když půjdete k nám nebo domů ,, HOTEL NA BAŠTĚ´´ : https://www.hotelnabaste.cz/, cca 30 min od nás

Apartmány pod Mariánskými schody v Desné hodnocení