Apartmány pod Mariánskými schody

Adresa: Údolní 176, Desná v Jizerských horách    Mobil rezervace : 722 505 596 (8.00 - 20.00 hod.)  Email : info@apartmanyvjizerkach.cz

Představení

Představení Apartmánového domu Mariánské schody- Desná

Naše dlouholeté osobní zkušenosti v oblasti cestovního ruchu nám vnukly myšlenku, si otevřít Apartmánový dům s bytovými jednotkami. Dům disponuje velkou nabídkou hracích heren, tělocvičnou, wellness, samozřejmostí je lyžárna – úschovna na kola a parkovací stání. Ubytovaným nabízíme „vše pod jednou střechou“ v apartmánech s komfortem a důrazem pro rodiny s dětmi.

Apartmánový dům s jedenácti bytovými jednotkami se nachází v obci Desná v Jizerských horách. Chráněná přírodní oblast nabízí přírodní bohatství a množství velmi zajímavých turistických cílů. Nachází se zde nepřeberné množství celoročního sportovního vyžití.

Apartmánový dům „Mariánské schody Desná“ je bezprostředně vzdálený od Mariánských schodů, které vás dovedou na Mariánskou horu. Apartmánový dům nabízí spoustu možnosti vyžití v zimním období, ale i v letních měsících. Přímo od domu jsou běžkařské trasy a asi 500 m jsou vzdálené menší vleky, kde se naučí vaše děti snadno lyžovat. Naproti vleku je skokanský můstek.

Za zmínku určitě také stojí část města Desná Černá Říčka, zde se na počátku 80. let 20. století začal rozvíjet český snowboarding.

Ve vzdálenosti přibližně 3,5 km (10 min autem) se nachází Tanvaldský špičák (s lanovkou a zasněžovacím zařízením i pohyblivým kobercem pro nejmenší). Parkovaní u nástupu je dostatečně velké a je bez poplatku.

Pro výlet do okolí můžeme také doporučit několik atraktivních lokalit viz. Výlety po okolí.

V bližším okolí se nachází Jizerská magistrála s 60 km běžeckými stopami. V zimním období při příznivých sněhových podmínkách je magistrála v jizerských horách dostupná na běžkách, z místa vašeho ubytování přímo od Apartmánového domu.

Také Vás může zaujmout pěkný okruh o délce 12 km k protržené přehradě.
Na začátku 20. století vybudovali na říčkách Bílá a Černá Desná dvě štolou propojené přehrady. Přehrada na Bílé Desné byla o něco výše a štola začínající u její hráze měla odvádět přebytečnou vodu ke vzdutí přehrady na Černé Desné. Roku 1916 (rok po dokončení) se ovšem protrhla a záplavová vlna, která se prohnala údolím a ničila domy i životy. Druhá přehrada je zde dodnes a jmenuje se Souš.